XRecorder
XRecorder

Android ekran video kaydı nasıl alınır? Günümüzde android telefon kullanıcıları ekran kaydı alır iken hangi aşamaları izlemelidir? Andorid ekran kaydı alabilme uygulamaları nelerdir? Android kullanıcıları için ekran kaydı alabilme bilgileri bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Android ekran video kaydı nasıl alınır? Günümüzde sıklıkla merak edilen sorulardandır. Çünkü günümüzde hem video kullanımları hem de android kullanıcı sayısı oldukça fazladır.

V Recorder

Sosyal medya alanları günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. Sosyal medya ile birlikte video kayıtları da sıklıkla tercih edilmeye başladı. Özelliklede son zamanlarda üretilen android telefonlar video kayıt özelliği ile birlikte üretiliyor. Bu yüzden de günümüzde android telefonlarında video kaydı alabilmek pratik bir işlemdir.

Android Telefonlarda Ekran Video Alma Aşamaları

Günümüzde android telefonları yenilenerek üretiliyor. Yenilen temel özellikler arasında ekran kaydı alabilme özelliğidir. Çünkü günümüz koşullarında sürekli anlık video paylaşımları olduğu için; bu tarz bir özellik android telefonları için şart haline gelmişti.

Mobizen

Peki android telefonlarında ekran video alma aşamaları nelerdir?

  • Ekranı yukarıdan aşağı çekin.
  • Alt taraflarda farklı özelliklerin bulunduğu bir alan çıkacaktır.
  • Sonrasında bu alandan ekran kaydedici özelliği aktif haline getirilir.
  • Ardından kameradan video çekilir.
  • Video çekimi sırasında yanda kırmızı renkli bir buton dışı çıkıyor. Sonrasında alınmak istenilen görüntü videodaki kırmızı butona basılarak alınır.

Oldukça basit bir işlem olan ekran kaydı alabilme özelliği ile videolarda istenilen görüntüler alınıyor.

Android Ekran Alma Uygulama Önerisi

Az Screen Recorder

Günümüzde android telefonları için çeşitli uygulamalar geliştiriliyor. O uygulama çeşitleri arasında ekran alabilme uygulamaları da yer alır. Çünkü bazı eski android telefonlarda ekran alma özelliği bulunmuyor. Bazı kişiler ise sadece uygulama üzerinden video görüntüsü alabiliyorlar. Peki günümüzde sıklıkla tercih edilen android ekran alma uygulama önerileri neler olabiliyor?

  • V Recorder uygulaması
  • XRecorder ekran kaydedici
  • Az Screen Recorder
  • Mobizen ekran kaydedici

Genel olarak bu tarz uygulamaların kullanımları oldukça pratiktir. Telefon hafızasında ise pek yer kaplamazlar. Bu yüzden de günümüzde sıklıkla tercih edilirler. Yüksek kalitede ekran kaydı alabilmek içinde kullanan kullanıcıları vardır.