Günümüzde teknolojinin sunmuş olduğu kolaylıklar ile AKP dosyalarını yönetebilmek için kullanabileceğiniz 3 yöntem hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

AKP dosyalarını yönetebilmek için kullanabileceğiniz 3 yöntem ile büyük kolaylıklar elde edilmesi mümkün olmaktadır. Bu dosyaların düzenlenmesi için Google Play dışında yer alan seçenekleri tercih eden kişilerin dosya yönetimi adına pek şok farklı alternatifleri bulunmaktadır. yeni bir güncelleme yapıldıktan sonra cihazı desteklemeyen bir uygulama olması durumunda ya da bölgede ihtiyaç olunan uygulamanın kullanılmaması halinde kullanılabilecek bir takım yöntemler yer almaktadır. Bu yöntemler sayesinde APK dosyalarını yönetmek adına imkan elde edebilirsiniz.

1 – AppWererabbit Backup

Temel kullanıcıların dışında profesyonel kullanıcılar için bu uygulama AKP dosyalarının yönetilmesi bakımından pek çok fonksiyonu kullanıma sunmaktadır. AppWererabbit Backup Kolay kullanımı ve şık tasarıma sahip olmasının yanı sıra çok sayıda opsiyon ile ortalamanın üzerinde performans uygulamada karşınıza çıkmaktadır. Geniş kapsamlı opsiyonları ile dikkat çeken bu uygulama Türkçe dil desteği de sağlamaktadır.

2 – APK File Manager

APK File Manager Windows üzerinden bu dosyaları yönetmek adına muazzam derecede performansı bulunan bir program olmaktadır. Bilgisayarlarda farklı yerlerde yer alan uygulamaların tamamı tek bir klasör içinde toplanarak işleri çok daha kolay olmasına yardımcı olmaktadır. Bu program ile birden daha çok indirilen uygulamaların otomatik olarak bir tanesini silinmesini sağlamak mümkün olacaktır. APK File Manager uygulaması açıldıktan sonra yükle kısmına basarak belirlenen hedef klasörlerde tarama yapılabilir. Ardından düzen oluşturulduktan sonra Go tuşuna basılmalıdır. Uygulama Windows işletişim sistemi üzerinden Android uygulamaları yönetmek isteyen kişilere kullanışlı ve hızlı bir dosya düzenleyicisi olarak yardımcı olmaktadır.

3 – App Backup & Restore

App Backup & Restore diğer uygulamalar göre daha etkili olmasa da sade ve basit bir kullanıma sahip olmaktadır. Uygulama onarma ve yedekleme işlemleri için çok daha elverişli olmaktadır. Bazı dezavantajları bulunsa da aynı anda birden daha fazla AKP dosyasını telefonda yer alan uygulamalara göndermektedir. Bu sayede yapmak istenilen aktarma işlemleri çok daha kısa süre içinde tamamlanmaktadır.