Günümüzde dosya transferi çok önemli bir ihtiyaç olmaktadır. Bundan dolayı dosya transferinin kolay yolu: Snapdrop kullanılmaktadır.

Dosya transferinin kolay yolu: Snapdrop; dosya transfer için kullanılan bir uygulamadır. Günümüzde herkes bilgisayar kullanmakta ve pek çok bilgileri ve hatta iş hayatında yaptığı çalışmaları transfer etmek isterler. Bunun için çok tercih edilen bir uygulama olmaktadır.

İş hayatında en çok ihtiyaç duyulmakta olan konuların en başında yer alan konu dosya transferi olmaktadır. Bir kullanıcıdan diğer bir kullanıcıya geçmesi istenilen çok farklı formatlardaki dosyalar olmaktadır.

Snapdrop Nasıl Bir Uygulamadır?

Snapdrop uygulaması dosyaların alışverişi için yapılan bir uygulama olabilmektedir. Bilgisayar kullanıcılarının istedikleri şekilde dosyaları çok rahat ve ücretsiz olarak yollamalarını sağlamaktadır. Güvenli bir dosya alışverişini sağlamakta olan Snapdrop uygulaması aracılığı ile çok rahat PDF, video ve buna benzer bütün dosyaları kısa sürede aktarılmaktadır. Snapdrop uygulamasının en önemli özelliği herhangi bir işlem için ücret almaması ve kullanmak için bir kayıt yapmanın gereği olmamasıdır. Çok kolay ve çok basit bir biçimde kullanılan Snapdrop uygulaması bu amaç için kullanılan en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olmaktadır.

Snapdrop Nasıl Çalışmaktadır?

Snapdrop uygulamasının çalışması; çok kolay ve çok basit olmaktadır. Dosya gönderme ve dosya alımı olan cihazın sadece internet bağlantısı olması yeterlidir. Bu internet bağlantısını yaptıktan sonra Snapdrop uygulamasına yani Snapdrop  web sayfasına giriş yapmanız gereklidir.

Snapdrop girişi dosya alımı ve dosya yollama yapacak iki cihazında girişi yapması gerekli. Örnek vermek gerekirse; İphone 7 ve Windows PC yani her ikisininde giriş yapması gereklidir. Daha sonra yapılacak işlem ise seçilen ve girişi yapılan cihazların Snapdrop uygulaması üzerinden birbirini tanıma işlemi yapılmaktadır. 1 ya da 2 dakika da yapılmaktadır. Bütün işlemler bittikten sonra yollanacak dosya Snapdrop uygulamasının içerisine atılarak yollama işlemi başlatılmaktadır.

Yollayacağınız dosyanın büyüklüğüne ya da küçüklüğüne göre yollama süresi değişmektedir. 2 ya da 3 dakika içerisinde dosya transferi gerçekleşmiş olmaktadır. Her zaman dosya transferi için en çok tercih edilen ve en güvenli uygulama Snapdrop uygulamasıdır.