instagram

Instagram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır? Bu uygulamasını kullanan kişiler bazen dil ayarlarını değiştirmek isteyebilirler.

Instagram dil değiştirme bazı durumlarda, uygulama güncellendikten sonra Instagram dil ayarları değiştirilebilmektedir. Birçok kullanıcı Instagram’ın dilini nasıl değiştireceğini bilmiyor. Instagram dil ayarlarını değiştirme işlemi oldukça basittir. Yazımızda sizler için Instagram dilinin nasıl değiştirileceğini detaylı bir şekilde anlattık. Android mobil cihazlar ve iOS cihazlar için Instagram dili nasıl ayarlanır sorusunun cevabı bu yazımızda mevcut.

Instagram Dil Ayarları Nasıl Değiştirilir?

IPhone iOS Instagram Dil Ayarları iPhone veya iPad cihazlarında dil ayarlarını değiştirmek için: Ayarlar’a gidin ve Genel> Uluslararası> Dil altında istediğiniz dili seçin.

Android Cihazlar İçin Dil Değiştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Android cihazlarda Instagram uygulamasına yeni bir güncellemede dil ayarları değişebiliyor. Bu durum bazen kullanıcıların başını belaya sokmakta ve bir çok kişi Instagram dil değişikliği nasıl yapılmaktadır diye merak etmektedir. Android mobil cihazınızda Instagram uygulamasına giriş yapın.

  • Profil sekmesinde oturum açın ve oturum açın.
  • Profil sekmesinin sağ üst köşesindeki üç çizgi şeklindeki simgeyi seçin.
  • Görüntülenen seçeneklerden kurulum seçeneğine dokunun.
  • Ayarlar menüsünden, hesap girmekte olduğunuz seçeneğe dokunun.Yeni açılan menüde dil seçeneğine dokunun.
  • Son olarak, mevcut diller arasından seçmek istediğiniz dile dokunun. Bu işlemleri yaptığınız takdirde Instagram dil değiştirme işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

IOS Cihazları İçin Instagram’ın Dil Seçeneği Nasıl Değiştirilir?

Instagram uygulamasına yeni güncellemeler eklendiğinde, dil ayarı iOS tabanlı cihazlarda da değiştirilebilmektedir. Eğer iOS tabanlı mobil cihaz kullanıcıları ise, Instagram dil ayarlarını nasıl düzeltebilirim, bu sorunun cevabını sıklıkla arıyorlar. Aşağıdaki adımlarda anlattığımız yöntemleri takip ederseniz, iOS tabanlı cihazlarınızda Instagram dil ayarları bölümüne erişerek kısa sürede Instagram dil güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • iOS cihazınızda Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Instagram’ın profil bölümüne giriş yapın.
  • Profil ekranının sağ üst köşesindeki üç çizgili simgeye tıklayın.
  • Seçenekler yapılandırma bölümüne girin.
  • Ayarlar menüsünde hesap yazan düğmeye dokunun.

Yeni açılan menüde bulunan dil seçeneğine tıklayın ve oradan değiştirmek istediğiniz dili seçin.