Klasör simgesi eklemek için Windows’un kendi mağazasını kullanabilirsiniz. Eğer Windows’un uygulamasından memnun değilseniz simge paketlerini indirebilirsiniz.

Klasör simgesi eklemek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en güvenilir olanı Windows’un kendi mağazasına giriş yaparak ‘’klasör simgesi’’ yazabilirsiniz. Aynı zamanda buradan simge paketlerini indirebilirsiniz. Bunların yanı sıra Google Chrome, Mozilla, Internet Explorer, Opera ya da Firefox gibi arama motorları kullanarak klasör simgesini indirebilirsiniz. Hangi internet tarayıcısını kullanıyorsanız adres çubuğuna ‘’Windows simge paketi indir’’ yazın. Bu aşamada dosya türünü ICO olarak belirtmenizde fayda var.

İnternet tarayıcısında karşınıza çıkan klasör simgesini indirin. İndirilen klasör simgesi bilgisayarınıza kayıt olur. Aynı zamanda bu klasör simgesini ‘’ICO’’ ya da ‘’PNG’’ dosya uzantısı şeklinde indirebilirsiniz. Klasör simgesini indirdikten sonra simge değiştirme ekranını açmalısınız. Hangi kısayolun simgesini değiştirmek istediğinizi belirleyin ve kısayolu seçin. Ardından ‘’simge değiştir’’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.  İndirdiğiniz klasör simgesini bulmak için ‘’Göz at’’ seçeneğine tıklayınız. Bu aşamada simgenin nerede olduğunu seçin ve ‘’aç’’ seçeneğine tıklayın. Son olarak ‘’tamam’’ ve ‘’uygula’’ seçeneklerine tıklayarak klasör simgesini yükleyebilirsiniz. Bu sayede klasör simgesi yükleme nasıl yapılır? sorusuna karşılık vermiş oluyoruz.

Klasör Simgesi Nasıl Değiştirilir?

Windows her geçen gün modern bir arayüz kullanıyor. Bilgisayar, Çöp Kutusu, Kullanıcı Klasörü, Ağ, vb. klasörlerin hepsi ‘’masaüstü simgeleri’’ olarak bilinmektedir. Ancak Windows 8 ile 10 geri dönüşüm kutusu haricinde masaüstü simgeleri görünmez. Aynı şekilde Windows 7’de tüm klasörler görünmez. Ancak klasör simgesini değişmek istediğiniz de ‘’Masaüstü Simge Ayarları’’ sekmesine giriş yapmalısınız. Bu aşamada ilk olarak Ayarlar>Kişiselleştirme>Temalar>Masaüstü Simgesi Ayarları üzerinden klasör değişmek için erişebilirsiniz. Masaüstünüzde hangi simgeyi değişmek istiyorsanız ‘’Masaüstü simgeleri’’ seçeneğinden belirleyebilirsiniz. Daha sonra ‘’Simgeyi Değiştir’’ seçeneğine tıklayınız.

Windows Dosya Türü Simgeleri Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarda tüm dosyaların simgesi değiştirilebilmektedir. Ancak bunun için ücretsiz bir araç indirmeniz gerekecektir. Sizlere tavsiyemiz Nirsoft’dan dosya türleri yöneticisini indirebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz dosyanın simgesini bu uzantı ile kolayca değiştirebilirsiniz. Sizler de bu yöntemleri kullanarak Windows dosya türü simgesi değiştirebilirsiniz.