İnternetin ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla oyun yaparak para kazanmada oldukça artmıştır. Bu makalemizde kod kullanmadan iphone oyunu nasıl yapılır konusunu incelenmektedir.

Kod Kullanmadan İphone Oyunu Nasıl Yapılır? Oyun yaparak para kazanmak isteyen birçok kişi var fakat kodlama bilinmediğinden bu isteklerinden, hayallerinde vazgeçmektedirler. Hayallerinizden vazgeçmeyin hayal gücünüze güvenin ve aklınızdaki oyunu yapın kod bilmemeniz buna engel değil.

İOS Oyunu Yapmak İstiyor musun?

Kodlama son zamanlarda özellikle yeni yetişen gençlerin oldukça fazla ilgisini çekmektedir. Sizde kodlama konusuna meraklıysanız bu işlemlere oyun yaparak başlayabilirsiniz. Bu sayede hem kendinizi kodlama alanında geliştirmiş olursunuz hem de oyun yaparak para kazanma şansına erişebilirsiniz.

Buildbox Ekran Görüntüsü

Oyun oynamak her ne kadar herkesin hayali ve eğlencesi olsa da bu oyunları da normal insanlar tasarlamakta ve geliştirmektedir. Buildbox ile oyun yapmak zor gibi görünse de pratikte oldukça basit ve anlaşılır bir dildedir. Sadece bu konuda biraz araştırma yapmak gerekmektedir. Bu uygulama özel olarak iphone için geliştirilmiştir ve kod yazmadan oyun yapmak için kullanılmaktadır. Buildbox isimli uygulama sayesinde hazır kutucuklara sürükleyerek bırakma işlemi yaparak kod kullanmadan oyun yapabilirsiniz. Öncelerde bu işlemler sadece bilgisayar üzerinden ve çok fazla zaman harcanarak yapılabilmekteydi. Şimdilerde çok daha hızlı bir şekilde ve daha az teferruatla yapılmaktadır.

Programın geliştirici Azamet Bohed bu program sayesinde hiçbir kod yazmadan oyun yapılabileceğini açıkladı. Azamet Bohed ilk oyunu kendisi tasarladı. Azamet, kodlama bilgisine sahip olanların da bu uygulamayı kolayca kullanabileceklerini ve hiçbir zorluk yaşamayacaklarını dile getirdi.

Kodlama Yapmadan Oyun Yapmak

İphone cihazları için tasarlanan Swift in oldukça seçici davranması sebebiyle bireyler farklı arayışlar içerisine girdi. Mobil oyun yapma iPhone için zor iken geliştirilen Buildbox uygulamasıyla çok kolay bir hal aldı. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek kolay arayüzü sayesinde hemen kullanmaya başlayabilir ve oldukça hızlı bir şekilde kodsuz oyun yazmak konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken son zamanlarda indirme rekorları kıran ve oldukça fazla tercih edilen Buildbox uygulamasını indirmek.