Kullanabileceğiniz en iyi opera eklentilerini sizler için listeledik. Eklentiler sayesinde tarayıcı üzerinde kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda hem işinizi kolaylaştırır hem de çeşitlilik sunar.

Kullanabileceğiniz en iyi opera eklentilerini sizler için sıralıyoruz. Bu makalemizde opera eklentileri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikle opera eklentileri sayesinde internet tarayıcısı üzerinden kolaylıkla işlem yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Aynı zamanda hem çeşitlilik sunar hem de işinizi kolaylaştırır. Peki, en iyi opera eklentileri nelerdir?

  • Disconnect

Eğer gizlilik istiyorsanız Disconnect eklentisini kullanabilirsiniz. Giriş yaptığınız sitede beni izleme isteği göndererek site tarafından bilgilerinizin toplanmasını engelleyebilirsiniz. Bu eklentiyi kullanmak için indirmeniz gerekmektedir. Bu eklentiye giriş yaptığınızda istediğiniz siteyi engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda ziyaret ettiğiniz sitelerin size gönderdiği istekleri de yönetebilirsiniz.

  • Install Chrome Extensions

Bu eklenti diğer eklentilere göre çok daha önemlidir. Çünkü Google Chrome için yayınlanan eklentileri tarayıcınıza göre ayarlayabilirsiniz. Bu sayede Google Chrome eklentilerini operaya kurabilirsiniz. İndirdikten sonra Chrome mağazasından istediğiniz bir eklentiyi indirebilirsiniz.

  • Turn Off the Lights

Bu eklenti de video izlerken kenarları karartır. Dolayısı ile gözünüzü yormadan kullanabileceğiniz bir opera eklentisidir. Eğer operayı karanlık modda kullanmayı seviyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıran opera eklentilerini istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz. Ancak her eklenti bellek de yavaşlamaya neden olur. Eğer eklentiyi kullanmayacaksanız silmenizi önermekteyiz. Aksi taktirde bilgisayarınızı yavaşlamaya başlar. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için kullanmadığınız eklentileri silin.

  • LastPass

Free Password Manager: LastPass tarayıcı şifre kayıt sistemini sizlere sunuyor. Ancak kullanımı diğer opera eklentilerine göre biraz daha farklıdır. Uygulama da kullandığınız şifrelerin güçlüğü ya da zayıflığı detaylı olarak size sunuluyor. Aynı zamanda şifrelerin ne kadar güvenli olduğuna dair de sizleri bilgilendiriyor. Eğer zayıf bir şifre konulduysa sizi güçlü bir şifre koymanız için yönlendiriyor.

  • 2048

Basit bir Sidebar eklentisi olduğunu belirtmek isteriz. Yapacak bir şey bulamadığınız da ya da işinizi yapmaktan sıkıldığınızda bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklentiler her zaman güvenilirdir. Ancak bilgisayarınızda yer kaplar. Bu yüzden kullanmayacağınız eklentileri silerek bilgisayarınızda yer açabilirsiniz.