Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile alanında tarayıcınız için en önemli güvenlik ve gizlilik eklentileri hakkında bilgi sahibi olunması gerekir.

Tarayıcınız için en önemli güvenlik ve gizlilik eklentileri tarayıcınızın güvenliğini sağlanması adına çok önemli bir yere sahip olduğundan detaylı olarak bilgi sahibi olmanın büyük faydaları bulunmaktadır. Bundan dolayı konu ile alakalı olan araştırmaların yapılması en doğru hareket olacaktır.

Tarayıcı Güvenlik Eklentileri Ne İşe Yarar?

Web üzerinde gezinti yaparken seçilmiş olan tarayıcının güvenliğini sağlayan eklentiler büyük bir öneme sahip olmaktadır. Eklentiler yalnızca tarayıcının güvenliğini sağlamak yerine çok fazla kullanışlı durumda olmasını sağlamaktadır. Web üzerinde gezinti yapmak adına Chrome tarayıcısını tercih etmeniz halinde bu tarayıcıya uygun olan eklentilerin bulunması gerekir.

Tarayıcıda kullanacağınız eklentiler sayesinde web üzerinde güvenilir ve gizliliğinizi koruyarak sörf yapabilirsiniz. Genel olarak her tarayıcı adına farklı eklentiler olmaktadır. Bu eklentilerin farklı amaçlar için de kullanıldığınız anlamak mümkün olacaktır. Her eklentinin farklı özelliğe sahip olmasından dolayı daha dikkatli ve seçici davranmanın önemi büyük olmaktadır. Google Chrome adına kullanılması mümkün olan bazı eklentiler bulunmaktadır.

MaskMe Eklentisi İle Tarayıcınızı Koruma Altına Almak

Günümüzde çok sayıda internet sitesi ile e-posta adreslerinin çok fazla paylaşılır hale gelmesi çok önemli bir tehlikeyi göz önüne koymaktadır. Çok sayıda kullanıcı e- posta adresini online olan sitelere ve üyelik sitelere girerek işlemler yapmaktadırlar. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta bu işlemlerin kullanıcı için ortaya çıkacak olan zararlardır. Üye olunan site hacker tarafından eklenildiği zaman girmiş olduğunuz e-posta bilgilerinin çalınma ihtimali yüksek olmaktadır. MaskMe eklentisi sayesinde saldırganların kişisel verilerinize erişimi engellenmektedir.

Ghostery Eklentisi Ne İşe Yarar?

Tarayıcınız çok önemli olan Ghostery eklentisi ile scriptler engellenmektedir. Aynı anda girilen sitelerde yer alan reklam ağları hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır. Bunun dışında gizlilik kuralları ile alakalı veya diğer opsiyonlar ile ilgili bilgiler bu eklentiyle sağlanır.