TikTok seslendirme özelliği nasıl kullanılır? TikTok özellikle seslendirme efektleriyle bilinen uygulamalardan biridir.

Tiktok’un seslendirme aracını kullanarak eğlenceli içerikler oluşturabilirsiniz. Bugün milyonlarca kişi Tiktok’ta paylaşım yapıyor. Son verilere göre yüz milyonlarca kişi TikTok kullanıyor. Burada paylaşılan dijital içerikler ses, görüntü ve yazılarla zenginleştirilmiştir. Bu nedenle TikTok, ses ekleme özelliğini geliştirmiş ve ses eklemenin yanı sıra farklı temalar, kurgular ve efektler de kullanıcılarına sunmuştur. TikTok’un ses ekleme özelliğini kullanarak kullanıcıların dikkatini çeken videolar oluşturabilirsiniz. Tiktok’un seslendirme özelliği ile ilgili tüm detayları bu yazımızda paylaşıyoruz.

Tiktok Videolarına Kendi Sesimizi Nasıl Ekleriz

TikTok’un ses ekleme özelliğini kullanmak sandığınız kadar zor değil. TikTok’un ses kütüphanesi son derece eğlenceli içeriği ile sizleri bekliyor. Videolarınızda ses kitaplığını kullanabilir veya kendi kayıtlarınızı kullanabilirsiniz. Ses kayıtları, telif hakkı nedeniyle kullanıcılar için baş ağrısına neden olabilmektedir. Bu nedenle Tiktok, seslerde bazı değişiklikler yapmıştır. Videolarınıza kendi sesinizin eklemesini yapmak için aşağıdaki bahsedeceğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

TikTok uygulamasına giriş yapın,

‘+’ simgesini seçin,

“Yükle” komutunu yürütün,

Fotoğraflar bölümünde ‘Video’ya tıklanır,

Video düzenlemeye geç,

Videoyu paylaşın.

TikTok’un seslendirme özelliğini etkinleştirmek için;

TikTok uygulamasını açın,

Kırmızı daire içindeki ‘kayıt’ düğmesine basarak videonuzu kaydetmeye başlayın,

Kayıt olmak için belirlenen simgeye tıklayın,

‘Ses üzerinden’ menüsünden sesi seçin,

sesinizi ekleyin

Arka plan sesini kapatmak için ‘Orijinal sesi koru’ imlecini etkinleştirin,

‘Sesler’ menüsünü seçin,

‘Ses Düzeyi’ bölümüne gidin ve orijinal ses geçişlerini ayarlayın.

Tiktok Sesleri Nelerdir?

TikTok videolarında sesler önemli bir rol oynar. Aynı sesleri bazı Tiktok videolarında da bulabilirsiniz. Bu videolar genellikle trend olan ses kitaplığından eklenmektedir.

TikTok’tan gelen sesleri kullanarak orijinal ses parçaları oluşturabilir veya ses kitaplığından istediğinizi seçebilirsiniz. İçeriğinizi çok daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyorsanız Tiktok videolarını kullanabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde kullanıcılar 7/24 Tiktok paylaşmaya devam ediyor. Tiktok ses efektlerini kullanarak içerikleri çok daha fazla eğlenceli ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. İçeriğinizde ses kullanırken telif hakkı durumuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde videolarınız silinebilir.