Bilgisayar son yıllarda herkes tarafından kullanılan bir teknoloji aleti olmaktadır. Bundan dolayı da Windows 10 yüklü uygulamaların tükettikleri verileri görün araştırılan bir konudur.

 Windows 10 yüklü uygulamaların tükettikleri verileri görün bilgisayar kullanıcıların merak ettiği bir konu olmaktadır. Microsoft’un son çıkarmış olduğu bu sürüm Windows 10 sayesinde sistemler daha hızlı çalışmaktadır. Eskiden tablet, bilgisayar ve buna benzer teknoloji aletleri oldukça yavaş çalışmaktaydı. Windows 10’un sayesinde gayet hızlı çalışmaktadır. Bunun haricinde Windows 10 ile bazı belli başlı programlar ve uygulamalar daha hızlı çalışmakta.

Veri Ne Demek?

Veri; bilgisayarda işlem yapılan ya da depolanan bilgilere denilir. Türü ne olursa olsun veri aynı bilgisayar dilinde işlem görür ve işlemleri depolanmaktadır.

Windows 10 Veri Tüketimi Yapan Uygulamaları Görmenin Yolu

Evinizde ya da işyerinizde internet kotanız hemen bitiyorsa veya internet hızında bir yaşlama söz konusu ise mutlaka bir sorun vardır demek. Bu sorunun en büyük nedeni, bilgisayarda açık olan uygulama ya da programdır. Bu sebepten dolayı bilgisayarınızda olan  başlat kısmından ayarlar kısmına girerek oradaki yer alan “AĞ ve İNTERNET” kısmını seçerek tıklamanız gerekir. Sorunu oradan rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu girdiğiniz kısıma girdiğinizde  veri kullanımı kısmından bilgisayarınızdaki uygulamaların ya da programların ne kadar internet tükettiğini çok rahat görebilirsiniz. Şayet bu kısımda hiçbir veri gözükmüyorsa ya da sekme kendi kendini açıp kapatıyor ise bilgisayarınızı tekrar başlatıp bütün işlemleri tekrarlamanız gerekir.

Windows 10’da Veri Tüketimi Nasıl Azaltılır?

Windows 10 masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda en çok tercih edilen işletim sistemi olmaktadır. Bunun sebebi ise ağ dünyası ile ilgili harika ve mükemmel bir işlev çeşitliliği sağlamaktadır. Bunların arasında da tüketilen veriler üzerinde kontrol sahibi olmaktadır. İçerisinde Wi-Fi ve Ethernet üzerinden internette oldukça çok harcama yapan uygulama ve programların hangisi olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Özelliklede akıllı telefon ve bilgisayarlar arasında bağlantımızı paylaşırken tükettiğimiz verileri daha iyi bir biçimde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Her zaman Windows 10’da veri tüketimi çok kolay gözükmektedir.