Teknolojik cihaz kullanımlarında önemli bir yere sahip olan Windows 8 işletişim nasıl onarılır sorusu çok fazla sorulmakta ve doğru yanıtlar için araştırmalar yapılmaktadır.

Windows 8 işletişim nasıl onarılır sorusunda en doğru cevaplar alarak konu hakkında detaylı bilgiler almak mümkün olacaktır. Windows 8 işletişim sisteminin onarılması pek çok alanda gerekebilmektedir. Yalnızca Windows 8 değil çok sayıda işletişim sistemi genel olarak onarılmalı gerekir ve bu onarılma işlemlerinin başarılı bir biçimde yapılabilmesi bakımdan da bu konu hakkında en doğru bilgilere sahip olmak yeterli olacaktır.

Onarma işlemleri çok fazla profesyonelliğe gerek duymadan çok daha basit bir şekilde yapılabilmektedir. Windows 8 işletişim sisteminin onarılmasının hangi hallerde gerektiği konusunda işletişim sisteminin açılmaması ve açılış sırasında hatalar vermesi ile işletişim sistemi açık durumda iken kasmalar, hata mesajları alınması gibi pek çok noktada işletişim sistemini onarmak gerekir.

Windows Neden Onarılır?

Teknolojinin gelişmesi ile günümüzde pek çok kullanıcı Windows işletişim sistemlerinin onarılması mümkün olduğundan haberleri yoktur. Bundan dolayı en küçük sorunda bile format atılmasını sağlarlar. Fakat format atmak yerine çok daha profesyonel bir biçimde yapılabilecek en önemli olan işlem onarma işlemleridir. Windows 8 açılmıyorsa yapılması gereken tek şey dosya sistemi olan NTFS denetleme işlemi yaparak Boot sektörü onarmanızdır.

Windows Onarma İşlemleri Nasıl Olur?

Windows onarma işlemleri nasıl olur sorusu her zaman en çok cevap aranan soruların başında gelmektedir. İlk olarak bu işlemleri yapabilmek adına Windows 8 ya da Windows 8.1 DVD’sine ihtiyaç olmaktadır. Bunların yanı sıra DVD ile değil USB üzerine yazarak da bu işlemleri çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bu işlemleri yaparken kesinlikle sakin olmalı ve panik yapılmaması gerekir.

İlk olarak DVD ya da USB sistemine yerleştirilmeli ve sonrasında açılış düğmesine basıldığında sistem belirecek ilk ekranda tuşa girilmelidir. Daha sonra kurulum DVD’si ile sistem açılacaktır. Windows 8 ve 1. kurulum ekranı açılacaktır. Ekranda “next” kısmına tıklayın ve “Install Now” alanına basarak sistemi onarmayı seçecek advanced options seçeneğini seçilmelidir.