Windows için sms server olan Diafaan nedir? Diafaan bilgisayarlara nasıl kurulur? Diafaan bilgisayarlarda nasıl kullanılır? Windows için sms server olan Diafaan’a dair kısa bilgi çeşitlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Windows için sms server olan Diafaan; bilgisayar ortamında herhangi bir program üzerinden sms gönderme işlemini sağlar. Günümüzde sms çeşitleri artık bilgisayar çeşitleri ile de gerçekleşiyor.

Windows için diafaan server kullanımında gerekli olan cihazlar ise; bir telefon veya GSM modem çeşitleridir. Bu iki cihaz çeşitlerinden biri olması yeterlidir. Peki diafaan ile hangi sms çeşitleri kullanılabilir?

  • Farklı GSM modelleri
  • Android ile çalışan telefon çeşitleri
  • SMPP servisleri
  • ClinckSend sms servisleri

Windows İçin SMS Server Diafaan Bilgisayarlarda Nasıl Kullanılır?

Günümüzde pek çok kişi tarafından windows için sms server diafaan bilgisayarlarda kullanıyor. Fakat yine de nasıl kullanılacağına dair bilgiler tam olarak bilinmiyor. Peki windows için sms server diafaan bilgisayar çeşitlerinde nasıl kullanılmalıdır?

İlk yapılan işlem kullanım için şifre oluşturmak olur. Şifre oluşturulduktan sonra programı kullanabilirsiniz.

Diafaan programının kullanılabilmesi için bilgisayara kurulması gereken GSM modem türü ya da telefon eklenmesi gerekmektedir. Ardından ise connector alanının eklenmesi gerekir. Connector alanı herhangi bir uygulamaya bağlanmak için eklenecektir.

Web arayüzünün aktif haline getirilmesi gerekir. Connector bölümünden de web APİ alanı aktif haline getirilmektedir. Bu aşamalar ile Diafaan uygulamasının kontrol panel kısmına erişim sağlanır. Genellikle kullanıcı adı admin olur. Şifre ise; en başta oluşturulan şifredir. Açılan sayfada mesaj gönderim işlemleri gerçekleşir. Dilerseniz birden fazla telefon numarasına sms çeşitlerini gönderebilirsiniz.

Windows için sms server Diafaan ile birlikte hem e posta olarak bilgi aktarımını paylaşabilirsiniz. Hem de sms olarak bilgi aktarımını paylaşabilirsiniz. Dilerseniz iki platformda da aynı anda sms gönderebilirsiniz. Bunun için genellikle POP servis formunun doldurulması gerekir.

Windows İçin SMS Server Diafaan Bilgisayara Nasıl Kurulur?

Bilgisayarlar için olan server programı Diafaan ücretsiz olarak kurumu sağlanabilmektedir. Farklı online platform çeşitleri üzerinden windows için sms server Diafaan kurulumu ücretsiz seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Kurulum işlem aşamasndaki yönlendirmeler ile kurulum gerçekleşir.