wordpress tema ismi

WordPress altyapısına sahip sitelerin büyük bir bölümü wordpress temalarından destek alıyor. Bu yazmızda sizlere tüm detayları ile birlikte wordpress temalarının nasıl bulunacağını aktarıyoruz.

WordPress tema ismi nasıl öğrenilir? İstediğiniz temanın ismini öğrenmek farklı birkaç yöntem yer alıyor. Bu yöntemlerin tamamı son derece basit ve anlaşılması kolay yöntemlerden oluşuyor.

WordPress Nedir?

WordPress açık kaynak kodlu sistemlerden bir tanesidir, Php ve Sql tabanlıdır. Kişisel yazıları yayınlamak için kullanılmaktadır. WordPress üzerinden yazılar yayınlabilir ve aynı zamanda sitenin görsel arayüzü iyileştirilebilmektedir. Profesyonel bir çalışma gerektirmeyen bu sistem internet dünyasında kısa sürede yer almanızı sağlıyor. İnternet üzerinde WordPress sitesi için kullanışlı bir tema arayabilirsiniz. Bu temayı bulmak için ne yapılması gerekmektedir?

WordPress Tema İsmi Bulma Sitesi

İnternet üzerinde wordpress tema ismi bulan siteler yer alıyor. Bu sitelerden yararlanarak istediğiniz temanın ismini bulabilirsiniz. Tema bulan sitelerin yanılma payı son derece düşüktür. Bazı zamanlarda temaların kodları değişmiş olabilmektedir. Bu nedenle çıkan sonuçların yanlış olmadığını anlamak için tema ismini arayabilirsiniz.  Dilersenz manuel olarak wordpress tema ismini öğrenebilirsiniz. Manuel olarak site teması öğrenmek için;

WordPress Tema İsmi Öğrenme

Temayı bulmadan önce ilk olarak bu temayı kullanan siteye giriş yapmanız gerekir. Siteye giriş yaptıktan sonra kaynak kodları içerisinde dosya uzantısını bulabilirsiniz. WordPress tema ismini öğrenmek için;

  • Siteye giriş yapın,
  • Sağ tık yaparak ‘Sayfa Kaynağını Görüntüle’ seçeneğini işaretleyin,
  • CTRL+F yaparak ‘/themes’ yazısını arayın.

WordPress altyapısında bulunan sitelerin büyük bölümü wordpress temalarından yararlanmaktadır. Bu temalardan bazıları tam istediğiniz şekilde olabiliyor. Yazımızda bulunan yönergeleri takip ederek çok sevdiğiniz WordPress temalarını bulabilirsiniz.

WordPress sitenin temasını öğrenmek son derece kolaydır. WordPress tema ismi bulma konusu pek çok kullanıcı tarafından da merak ediliyor. Temayı bulmak için kullanıcılar ne yapacaklarını tam olarak bilmiyor. Doğru yönergeleri takip ederek sizde WordPress temalarını internet üzerinden bulabilir ve kendi sitenizde ekleyebilirsiniz. İster, site üzerinden manuel olarak arama yapabilir isterseniz internet adreslerini kullanarak arama yoluna gidebilirsiniz.